Zalety i wady lamp typu angel eyes, kiedy ich montaż się opłaca

Posted on 09/07/2019 7:51am

Każdy pojazd wyposażony jest w montowane seryjnie lampy. Inżynierowie przeważnie, bo niestety nie jest to regułą, projektują je w taki sposób, żeby przy zastosowaniu przewidzianych żarówek odpowiednio oświetlały drogę. Oprócz tego lampy, zwłaszcza przednie, są spójną częścią karoserii samochodu. Jednak niektórzy kierowcy nie są do końca usatysfakcjonowani z oświetlenia i będą eksperymentowali. Niektórzy posuwają się z tymi pomysłami trochę za daleko, bo przykładowo montują reflektory, które nie spełniają warunków technicznych.


samochód
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com
Samochody takie często nie przechodzą obowiązkowego przeglądu, a przy policyjnej kontroli właściciel może utracić dokumenty auta. Inni ograniczają się jedynie do montażu lamp soczewkowych z ringami, jakie nadają pojazdowi znacznie bardziej dynamicznego, sportowego wyglądu. Tego typu lampy popularnie nazywane angel eyes są dość popularne pośród miłośników tuningi, dostępne są do dużej ilości marek pojazdów, w tym również tych nieco starszych.


Na rynku w naszym kraju swoje produkty oferuje parę firm które sprzedają vectra angel eyes - Sklep Oemtuning vectra angel eyes. Lampy te będą miały swoich gorących zwolenników, ale też co pewien czas pojawiają się jakieś negatywne opinie w ich temacie.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj naczepy burtowe podobne materiały - one również są warte zainteresowania.

Z pewnością wszystkie dostępne u nas w sklepach prelude angel eyes mają homologację europejską, więc da się je legalnie zakładać we wszystkich samochodach, bez niebezpieczeństwa,
samochód
Author: bertknot
Source: http://www.flickr.com
że w przypadku kontroli będą jakieś problemy z tego tytułu - sklep.oemtuning.pl. Lampy te wykorzystują standardowe żarówki dostępne w sklepach i nie będą wymagać żadnych dodatkowych modyfikacji czy konieczności podłączania jakiś układów.

W praktyce ich zamontowanie będzie się ograniczać do wyciągnięcia poprzednich lamp, przykręcenia nowych i podłączenia przewodów zasilania. O ile pod kątem funkcjonalności i samego świecenia opinie użytkowników są odmienne, o tyle niezaprzeczalnym ich plusem będzie wygląd. Świecące w nocy jasne pierścienie każdemu samochodowi nadadzą drapieżnego wyglądu, jeśli oprócz tego wraz z zamianą lamp pójdą inne prace przy tuningu, to można będzie uzyskać naprawdę ciekawą stylistykę.

Tags: reflektory, samochód, pojazd