Wycieczka po Wrocławiu - co należałoby dostrzec w tym mieście?

Posted on 23/08/2021 12:39pm

Wycieczka po Wrocławiu niewątpliwie będzie bardzo emocjonująca. Wrocław to piękne miasto, jakie posiada multum do zaoferowania. Na początek pożądane byłoby udać się do serca Wrocławia, czyli ujrzeć rynek. Znajduje się tam niemało kościołów, z jakich zdołamy podziwiać czarującą panoramę miasta, a także stare kamieniczki, masa sklepów i mnogość fascynujących kawiarenek oraz kafejek.

Wrocław
Author: Alberto Cabello
Source: http://www.flickr.com
We Wrocławiu należałoby wybrać się również do Ogrodu Zoologicznego i do ZOO - na zwiedzanie tych atrakcji należy zająć sobie dużo czasu. Obok Ogrodu Zoologicznego znajduje się Kafe Plaża, gdzie wolno chwilę wypocząć i napić się piwka pod chmurką. To miejsce polecamy w szczególności ciepłą wiosną i latem. Należałoby wybrać się też na rejs po Odrze z Przystani Zwierzynieckiej, która oferuje rejsy od wiosny do jesieni. Możemy też wynająć kajak lub rower wodny.

Park Szczytnicki to również idealny pomysł na wycieczki po Wrocławiu. Znajduje się tu blisko 400 różnorodnych gatunków drzew, dużo ślicznych roślin, przepiękne mosty oraz kładki, jakimi można spacerować. Pięknym miejscem jest również zrobiony z drewna kościół świętego Jana Nepomucena z przełomu XVI oraz XVII wieku.

Zaintrygował Cię niniejszy wpis? Jeżeli tak, to bez wahania przekonaj się, co znajdziesz w ofercie, która dotyczy podobnej problematyki.

We Wrocławiu warto zobaczyć również Most Grunwaldzki, jaki jest jednym z pierwszych wiszących mostów w całej Polsce. Pomimo, iż we Wrocławiu nie brak mostów, to śmiało można ogłosić, iż Most Grunwaldzki jest najpiękniejszy.

Ciekawym miejscem jest także Wyspa Słodowa, gdzie często odbywają się rozmaite imprezy plenerowe i koncerty, zaś na barkach możemy napić się piwa. Koło Wyspy Słodowej znajdują się także dwie inne - Wyspa Piaskowa i Bielarska, jakie też warto odwiedzić. Wyspy te wysuwają Wrocław na tle innych miast, to wspaniałe miejsce na spacer i wypoczynek.

To ledwie kilka miejsc, jakie możemy zobaczyć, będąc w tym ślicznym mieście. Wybierając się na wycieczki po Wrocławiu, wskazane jest zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w którym odkryjemy jeszcze więcej fascynujących miejsc i zabytków godnych zobaczenia.

Tags: rośliny, kościół, most grunwaldzki, zoo, Wyspa Słodowa