Wakacje nad Morzem Bałtyckim - alternatywa dla hałaśliwych zagranicznych kurortów

Posted on 18/06/2021 8:41am

Lato jest tradycyjnie czasem wyjazdów, tych bliższych i tych dalszych. Śni nam się przez plaża przez cały rok. Niewątpliwie część z nas wyjedzie za granicę, ale ja preferuję ojczyste wybrzeże. Dlaczego? Kocham być u siebie i nie przekonują mnie ogromne hotele z basenami gdzie i tak będziemy zamknięci. Jedyne połączenie z faktycznością to wyjazd z oprowadzaczem.

na Morzu Bałtyckim
Author: ZZ Bottom
Source: http://www.flickr.com
Nie znaczy to iż mam coś przeciwko podróżom za granicę, naturalnie Akropol mają swoje bezdyskusyjne walory. Ja jednak wolę ciszę, spokój i swobodę jaką przynosi mi zadowalająca znajomość języka. Pomimo iż potrafię sklecić parę wyrażeń w cudzym języku nie pogadam w nim luźno z przypadkową osobą a to zamyka drogę do przygody.Zupełnie inaczej jest w Polsce - tu mówię własnym językiem i jeśli w trakcie urlopu spotkam kogoś interesującego - nie ma przeszkód żeby pójść razem na piwko i pomówić ot tak. Mówi się iż Bałtyk to zimne morze (apartament na sprzedaż nad morzem) i nie za każdym razem da się w pełni korzystać z uroków przykładowo Ustki - małej rybackiej wioski w której można radować się urokami dzikich plaż, wonią lasów a także zachodami słońca.

Jeśli masz zamiar zgłębić analizowany w tym miejscu temat, to kliknij tu oraz zdobądź cenne szczegóły także w analogicznym portalu.

Dla tych co to preferują jednak w wyższym stopniu towarzyskie życie Ustka w okresie wakacji proponuje gościom bardzo wiele balang na wolnym powietrzu, większość z nich posiada charakter rekreacyjny.

Ktoś kto jak ja kocha malownicze przechadzki z łatwością znajdzie nocleg w tej niedużej miejscowości - wystarczy wbić w przeglądarkę wyrażenie: Ustka noclegi. Warto to zrobić jeżeli jesteśmy admiratorami coraz bardziej modnego sportu jakim jest marsz z kijami, spacerek z Ustki do sąsiedniej Jastarni może nam przynieść prawdziwą radość. Jeślibyśmy przypadkiem nie odnaleźli w Ustce wolnego miejsca można wbić frazę: Jastarnia noclegi gdzie - o ile dobrze pamiętam z dzieciństwa - możemy spałaszować smakowite lody ze świeżymi owocami leśnymi, trzeba tylko trochę poszukać. Dla zainteresowanych: link do propozycji noclegowej.

wakacje nad polskim morzem
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Jak większa część nadmorskich miejscowości Ustka posiada status kurortu. Ma 2 sanatoria w których leczy się organy ruchu, uczulenia oraz choroby układu oddechowego za pomocą solanki. W wypadku narządów ruchu kąpiele solankowe wpływają na odprężenie mięśni przez co prościej jest pacjentowi wykonywać zalecone ćwiczenia fizyczne.

Tags: Lato, solanka, Bałtyk, przygoda, Ustka