W jaki sposób poprawnie dobrać broń myśliwską na grubego zwierza?

Posted on 04/08/2022 8:49am

Jeśli lubisz polowania oraz szukasz broni myśliwskiej, to powinieneś pamiętać o tym, że musi być ona celna oraz ergonomiczna, ale także estetyczna. Zanim kupisz odpowiedni produkt, musisz pamiętać o tym, jak chciałbyś jej używać.
pitax.pl/przekaz-jeden-procent
Author: Chris de Kok
Source: http://www.flickr.com


Chodzi o to, że odmienne są wymogi odnośnie broni na polowania, zaś odmienne odnośnie broni do strzelania myśliwskiego. Odmienne będą także ich funkcje i atuty. Broń kombinowana zdaje się być doskonałym wyjściem dla tych osób, które jeszcze nie do końca są pewne, którą branżę myślistwa chcą wybrać. Z broni kombinowanej można strzelać zarówno przy pomocy śrutu, jak i kulami. Znakomicie sprawdzi się również przy drobnej i grubej zwierzynie zarówno z większej odległości, jak i z bliska.

Sprawdź inne tego typu bardzo cenne źródło informacji na opisywany problem - kliknij tu i przeczytaj więcej w serwisie hotele z basenem mazury.

Lufa śrutowa będzie znakomita przy niewielkiej odległości, lufa kulowa z kolei lepiej będzie sprawdzać się z większej odległości. Wszechstronność posiada swoje olbrzymie atuty, jednak zawsze jest pewnym kompromisem.


Pewnym ludziom może nie pasować ograniczona liczba strzałów bez konieczności przeładowywania. Jest to też powód, dla którego myśliwi najczęściej decydują się na dwa typy broni wyspecjalizowane w stronę zwierzyny o różnorodnych gabarytach. W przypadku grubszej zwierzyny, bardzo typowe na takiego zwierza okażą się kalibry od 7,62 do 9,3 mm. Te większe kalibry będą się sprawdzały zwłaszcza podczas łowów pędzonych i polowań nocnych, ponieważ nawet przy mniej celnym strzale mogłyby poważnie powalić zwierzę.
Jeżeli polowanie odbywa się w lokacjach obfitujących w sarnę czy też jelenia albo dzika, to można pokusić się o broń o kalibrze przykładowo 65x57(R) lub 7x57(R) z nieco wolniejszą kulą o większym ciężarze.

Tags: dom, gra, czas, zakup, pomoc