Łuk tradycyjny – czym się cechuje i czy warto go kupić?

Posted on 14/02/2022 7:37am

W naszych czasach fani strzelania z łuku mają wielki problem z zakupem właściwego łuku. Na rynku istnieje bowiem tyle różnych rodzajów łuków, że ciężko jest podjąć ostateczną decyzję.
zielona Mazda
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


Niesłabnącą popularnością cieszą się jednak łuki tradycyjne. Czym się one wyróżniają i czy opłaca się kupić taki łuk?


Łuki tradycyjne były szczególnie popularne w średniowieczu i szczerze mówiąc nie odmieniły one swojej formy od tamtego czasu.

Sądzisz, że niniejszy materiał jest ekscytujący? Kliknij ponadto ten wciągający artykuł - to niezwykle warte uwagi źródło informacji na opisywany temat.

Również dziś cieszą się one dużą popularnością wśród amatorów łucznictwa, w głównej mierze przez wzgląd na to, że mogą je używać zarówno lewo-, jak i praworęczne osoby. Dzięki użyciu nowoczesnych materiałów łuki te wyróżniają się dziś większą trwałością oraz zdecydowanie dłuższą żywotnością niż ich średniowieczne odpowiedniki. Dzisiejsze modele są też znacznie łatwiejsze do naciągnięcia – siła naciągu równa 10-25 kg da nam możliwość nam spokojnie wystrzelić strzałę w kierunku tarczy (sklepy lucznicze).


Jeśli chodzi o łuki tradycyjne istotne jest jednakże to, żeby nie miały one żadnych elementów wystających poza brzeg majdanu. Nie mogą one także mieć żadnych oznaczeń na cięciwie, które mogłyby uprościć jego stosowanie. Można zatem powiedzieć, że ten typ łuku jest polecany raczej dla osób, które są już doświadczone w strzelaniu z łuku.
Osobom początkującym może być ciężko uczyć się podstaw bez podpórki na strzałę i innych elementów, dzięki którym łatwiej jest poznać podstawy strzelania. Jeśli jednak posiadamy już doświadczenie w łucznictwie i pragniemy poznać jego całkiem nowy wymiar, łuki tradycyjne stanowią element stworzony dla nas - dodatkowe informacje.

Tags: produkt, element, kupić