Stworzyłeś książkę i zastanawiasz się, co następnie uczynić – dowiedz się, jakie są możliwości

Posted on 14/11/2020 7:36am

Zarówno w RP, jak i na całym świecie, jest ogromna liczba osób, które uwielbiają pisać. Spora część z nich nie jedynie o tym marzy, nie tylko to kocha, lecz naprawdę to robi. Ani się obejrzeć, a rodzi się top poezji, zbiór opowiadań, czy książka. W człowieku rośnie wtedy duma ze stworzonego dzieła. Jednakże co uczynić, by praca nie poszła na marne, aby nie została w szufladzie?

pisanie książki
W tej chwili trzeba byłoby rzec – nie, by nie została w szufladzie, a, by nie pozostała w laptopie. Rozwój technologiczny pognał do przodu i osoby piszące na starych maszynach można teraz zliczyć na placach jednej ręki. Komputery stały się nowymi pamiętnikami, białymi kartkami, na które istnieje szansa przelania myśli. Potężne znaczenia ma też Internet – dzięki niemu wiele osób tworzących ma szansę pochwalić się przed innymi własną twórczością (stąd tak duża popularność blogów). Co jednakże zrobić, kiedy będzie się miało już pełen materiał, czy mówiąc wprost – skończoną książkę? Okazuje się, że napisanie książki to w rzeczywistości dopiero początek ciężkiej drogi. Choć w naszym kraju jest wiele wydawnictw, debiutantom bardzo trudno jest wystartować w branży. Wydawnictwa nie zawsze chcą wydać pieniądze na publikację i reklamę, gdyż nie są pewne, iż zysk będzie na tyle duży, aby bez problemowo pokryć koszty. Bywa, że osoba, która stworzyła książkę odbija się od klamek wielkich wydawców lub czeka latami, aż dane wydawnictwo da powieść do księgarń. Rozwiązaniem na te bolączki jest self publishing. Chcesz wiedzieć więcej?książka
Author: Alicia A. L.
Source: http://www.flickr.com
Self publishing nadszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych i cieszy się coraz większą popularnością. Polega na tym, iż osoba, która napisała książkę, sama ją wydaje. Starczy mieć określoną kwotę pieniędzy i można zlecić drukarni wydruk i oprawę, zainwestować w reklamy branżowe, w firmę, która pomoże dystrybuować książkę. Co się otrzymuje? Przede wszystkim prawa autorskie i wydawnicze są w rękach autora. Posiada też dużo wyższy zysk ze sprzedaży. A przede wszystkim nie trzeba czekać wieków, aż publikacja ujrzy światło dzienne. Dla wielu to najważniejsze plusy.

Tags: laptopy, książki, sprzedaż, wydawnictwa, księgarnie, twórczość