Studio nagrań jako idealny obiekt do tworzenia jingli radiowych i różnorakich reklam.

Posted on 06/08/2021 9:12am

Studio nagrań jest to budynek z funkcją do rejestracji nagrań dźwiękowych, obejmujący przeważnie reżyserkę, lokum z przeznaczeniem do miksowania i masteringu, a też część socjalną. Z projektu studio nagrań to mnóstwo pomieszczeń zaplanowanych przez akustyka, tak by uzyskać optymalne warunki akustyczne
.
studio nagrań
Author: fr4dd
Source: http://www.flickr.com
W chwili obecnej niektóre studia nagrań dysponują studiami z ultranowoczesnym lokum, galeriami, ruchomą, amfiteatralną widownią, spełniającą najsurowsze przepisy budowlane i akustyczne. W jednej czasie studio nagrań może zmienić się w salę koncertową. Ruszające się ekrany dźwiękowe zapewniają dowolne kształtowanie przestrzeni akustycznej wewnątrz studia w zależności od składu, gatunku rejestrowanej muzyki czy w końcu różnorakich założeń estetycznych reżysera.
Studio Fabryka Dźwiękuff
Author: fabrykadzwiekuff.com
Source: fabrykadzwiekuff.com
W pełni przeszklone pomieszczenie reżyserki umożliwia na monitorowanie tego co dzieje się w środku oraz na efektywną komunikację. Studia zaopatrzone są ponadto w wyizolowane pomieszczenie odsłuchu klasyfikowanego umożliwiające przesłuchania gotowego materiału muzycznego. Dla osób pracujących w studiu dostępne są także wygodne garderoby.Studia nagrań parają się nagraniami studyjnymi dźwięku, kompozycją i wytwórczością muzyczną, a także realizacją nagrań w terenie i koncertów. Studio nagrań zajmuje się także produkowaniem takich rzeczy jak jingle radiowe.

Dżingiel, dżingel, jingle inaczej dzwonienie, brzęczenie. Jest to przerywnik transmisji, treściwy dźwięk, swobodnie zapamiętywalny slogan lub melodyjka, stosowana przeważnie w programach radiowych jak również niektórych programach tv. gatunek spotu reklamującego aktualny program lub daną rozgłośnię. Określenie wywodzi się od pierwotnej aranżacji wykorzystywanych dżingli – dźwięku dzwoneczków.
Na początku lat 90-tych w naszym kraju jako dżingle wykorzystywane były fragmenty istniejących piosenek, przeważnie takich "wpadających w ucho". Dzisiaj, ze względu na prawa autorskie, rozgłośnie powierzają produkcję dżingli będących niezależnymi, oryginalnymi aranżacjami muzycznymi.

Studia nagrań posiadają obszerny bank głosów lektorskich. Obsługują hale i centra handlowe, rozgłośnie radiowe i telewizyjne, reklamy w radio, zapowiedzi, obwieszczenia, reklamy śpiewane, prezentacje multimedialne, reklamy telewizyjne. Działają z gromadą muzyków, którzy natychmiastowo stworzą dźwięki do zamówionej produkcji. Dysponują fachowym sprzętem do recordingu i masteringu.

Tags: dźwięk, studio nagrań, jingle, rozgłośnie radiowe