Prezenty na każdą okoliczność

Posted on 07/03/2022 7:56am

Zwyczaj dawania sobie upominków zapisany jest niezwykle mocno zarówno w ludzkiej świadomości, jak i kulturze i tradycji. Obdarowujemy się nawzajem przy najróżniejszych okolicznościach, a także i bez powodu. Podarunki bywają drobne, symboliczne, lub też większe. Mogą być ze sklepu lub zrobione według własnego pomysłu. Zawsze jednak mają na celu wywołanie szczęścia i uśmiechu na twarzy obdarowanej osoby.
Są takie okazje...

Istnieje kilka takich dni w roku, które ściśle kojarzą się z dawaniem prezentów. Przede wszystkim na myśl przychodzą w tym kontekście święta Bożego Narodzenia. Obecnie odchodzi się od obchodzenia imienin; znaczniejszą rangę mają teraz urodziny. W wyjątkowy sposób obchodzi się urodziny osiemnaste, jak również często „okrągłe”: trzydzieste, 40-te i tak dalej; prezent na urodziny (polub prezentokrację) może być wtedy bardziej okazały, podobnie jak ewentualne przyjęcie. Z Zachodu przeszła do Polski moda na romantyczne podarunki walentynkowe, mająca coraz więcej zwolenników. Inne okazje to rocznice (na przykład ślubu), mikołajki, oraz takie święta jak Dzień Dzieci, Dzień Nauczyciela i wiele innych. Przyjęło się, że prezenty daje się z okazji ślubu, chrzcin czy pierwszej komunii dziecka. W szkołach panuje zwyczaj kupowania pedagogom przez uczniów podarunków z okazji końca roku szkolnego, w ramach wdzięczności za całoroczny wysiłek.

Oryginalne prezenty

To taki prezent, który spowoduje u obdarowanej osoby nie tylko radość, ale i miłe zaskoczenie.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło (https://www.dermamed.com.pl/jak-powstaja-rozstepy) a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Wybór podarunku nie jest zadaniem prostym, szczególnie jeżeli chce się, by był on niepowtarzalny. Typowym skutkiem są wysokie koszty, jakie należy ponieść.
balon w chmurach
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Przelot balonem (kliknij odnośnik do prezentokracji) jako prezent dla ukochanej osoby będzie na pewno niesamowitym wydarzeniem, jednak nie każdego na to stać. Powinno się jednak pamiętać o drugim wyjściu – niezapomniane prezenty to w wielu przypadkach te zrobione własnoręcznie, gdzie ma znaczenie w dużej mierze dobry i trafny pomysł. Uzależnione jest to oczywiście od indywidualnych chęci i umiejętności. Muzykalny facet, chcący sprawić żonie prezent na rocznicę, może napisać i/lub zaśpiewać piosenkę specjalnie dla niej. Przy dzisiejszym zaniku tradycji wysyłania kartek szczególnie cenne są te zrobione własnoręcznie. Swoistym upominkiem będzie także oryginalny pomysł na zaręczyny. Można obserwować mężczyzn proszących o rękę swoją wybrankę na koncertach muzycznych, w przerwach imprez sportowych, w mediach, w najbardziej oryginalnych okolicznościach i miejscach.

Co – dla kogo?Wybór podarunku zależny jest w dużej mierze od tego, kto ma go dostać. Przyjęło się, że na większość okazji właściwym podarunkiem dla kobiety mogą być kwiaty. Wymienione wcześniej oświadczyny wiążą się nierozerwalnie z wręczeniem pierścionka. Najprościej mówiąc – prezent dla dyrektora powinien być czymś zupełnie innym niż prezent na 40-tkę bliskiego znajomego.

Tags: kwiaty, moda, imieniny, Urodziny