Portale dla moli książkowych

Posted on 02/06/2020 7:53am

W erze internetu powstaje ogrom różnego rodzaju portali społecznościowych. Prócz powszechnie znanych, ogólnych serwisów powstaje także wiele takich, które są tworzone dla osób z konkretnymi zainteresowaniami, dla osób które uwielbiają pichcić, dla modelarzy, sportowców itp.. W tym artykule chciałabym wam trochę przybliżyć portale tematyczne dla osób lubiących czytać.


przeglądanie książki
Author: foam
Source: http://www.flickr.com
Co nam daje założenie konta w takowym portalu? Jakie to może nam przynieść pożytki? O tym wszystkim poniżej. Po pierwsze portale tego rodzaju dają nam sposobność kontaktu z innymi molami książkowymi z całego kraju (a czasem ze świata). Możemy wymieniać się informacjami, opiniami, recenzjami a nawet samymi publikacjami. Starczy dodać interesującą nas osobę do kręgu przyjaciół, i już możemy posłać wiadomość. Mamy też możliwość obserwacji interesujących nas czytelników. Widzimy wówczas co teraz czytają lub jaką książkę chcieliby przejrzeć.

Na swoim koncie mamy szansę tworzyć osobiste półki, przykładowo z tytułami lektur do przeczytania czy już przeczytanych. Przeczytaną książkę oceniamy właściwą ilością gwiazdek (w zależności czy się nam podobała czy nie podobała).

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to opracowanie każdemu zwolennikowi takiego zagadnienia. One na pewno także są warte zainteresowania.

Możemy także dodać osobistą opinię na temat przeczytanej lektury widoczną dla wszystkich czytelników bądź prywatną notatką.

Już nie będziemy mieć szkopułu wstępując do księgarni bądź czytelni z przypomnieniem sobie co też ostatnio chcieliśmy przejrzeć, ponieważ wszystkie tytuły znajdują się na stosownych wirtualnych półeczkach. Świetną możliwością jest również możność dodawania cytatów, przechowywania ich na swoim koncie a także możność dodawania poszczególnych pisarzy do kręgu ukochanych. Każda z lektur ma oficjalną recenzję w serwisie którą warto sprawdzić zanim przespacerujemy się do księgarni albo biblioteki. W portalach tego typu zamieszczanych jest także sporo ciekawych artykułów tematycznych a także wywiadów z autorami. Jeśli natomiast sami jesteśmy początkującymi pisarzami możemy spróbować swoich sił w dość licznych konkursach literackich publikowanych w tego rodzaju miejscach.

Tak więc jeżeli jesteś prawdziwym molem książkowym nie czekaj, dołącz do kręgu czytelników z całego kraju.

Tags: książki, literatura, czytanie