Planszówki, czyli znakomity pomysł na dobrą zabawę w jesienny wieczór

Posted on 21/10/2015 2:07pm

Pierwsze jesienne dni skłaniają do pozostania w mieszkaniu. Jak najciekawiej spędzić ten okres z bliskimi i jednocześnie rozwijać w sobie praktyczne zdolności? Znakomitym przepisem jest wspólna gra w gry planszowe. Jeszcze nie tak dawno postrzegane jako relikt przeszłości, obecnie wracają do łask.

sklep z grami planszowymi
Author: Volgar
Source: http://www.flickr.com
Co ważne, w sklepach natrafimy na znacznie więcej planszówek, niż jeszcze parę lat wcześniej. Na rynku dostępna jest ich kusząca oferta, z której propozycję dopasowaną dla siebie znajdą nie jedynie maluchy, ale również ich opiekunowie. Sklepy proponują gry analityczne, strategiczne, opierające się na łamigłówkach słownych, rozwijające pomysłowość, edukacyjne… Fajne gry planszowe zamówimy na portalach licytatorskich, w sklepach stacjonarnych i wirtualnych. Ich cena jest relatywnie niska, a lista zalet, jakie wynikają z grania w planszówki – wyjątkowo długa.

Dla maluchów to świetna recepta na rozwijanie pomysłowości, ćwiczenie uwagi i umiejętności logicznego myślenia. Planszówki zwiększają także zasób słownictwa i odgrywają rolę edukacyjną, przykładowo pomagają dzieciom zapamiętać cyfry albo litery alfabetu. To sprytna metoda nauki, bo dzieci ani przez chwilę nie są znużone. Dla nich to po prostu fajne gry planszowe, niekojarzące się z nudnymi ćwiczeniami. Planszówki to jednak też korzyści dla ich rodziców. Stanowią ciekawą ofertę na wieczór w gronie przyjaciół, wyciszają, relaksują.


Gry słowne wzbogacają zasób słownictwa, a logiczne – umiejętność logicznego rozumowania. Tego typu zdolności przydają się każdemu, bez względu na ilość lat. Szczególnie jednak granie w planszówki polecane jest seniorom – analizy naukowców udowodniły, że ta aktywność intelektualna redukuje niebezpieczeństwo m.in. zachorowania na chorobę Alzheimera. Z bogatej oferty producentów, bez problemu znajdziemy grę planszową dla siebie. Możemy wybrać edukacyjną, rozwijającą logiczne myślenie, zasób słownictwa, lub zręcznościowe. Szybko przekonamy się, jak interesującą i rozwijającą są alternatywą dla wieczorów spędzonych na kanapie przed telewizorem.

Tags: dzieci, gry, Granie, planszówki