Nowoczesne metody na na zapoznawanie się z literaturą czyli jakie wady i zalety mają książki w postaci elektronicznej.

Posted on 14/05/2022 7:44am

W czasach kiedy sprzedaż tradycyjnych książek jest na coraz niższym poziomie, to elektroniczne ich wersje zyskują bardzo dużą popularność. Bierze się to z paru rzeczy.

Po pierwsze niezwykle popularne stały się czytniki, na których można jednorazowo zmieścić nawet parę tysięcy pozycji. Dla niejednej osoby jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie muszą taszczyć ciężkich czasami tomów, a wszystko będą mieli w jednym niedużym urządzeniu. Co prawda wielbiciele tradycyjnych form czytania są zdania, że ekran nigdy nie zastąpi szelestu przewracanych kartek, lecz nic już nie zatrzyma technologii. Czytniki kosztują coraz mniej, ich możliwości są coraz większe, więc i czytelnicy korzystają coraz chętniej z tych nowinek. A przecież chyba nie ma znaczenia, w jaki sposób ktoś czyta książki, istotne jest, aby czytał cokolwiek, nieważne czy tradycyjną książkę czy ebooka Fonopolis. Za ebookami przemawiają także ceny, nawet mimo niezbyt korzystnych podatków na nie kosztują one sporo mniej od tradycyjnych książek, a dodatkowym ich plusem jest łatwość ich kupowania.Czytnik ebooków
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się audiobooki.

ekscytujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, to bez ociągania kliknij tu, gdyż naprawdę warto zobaczyć również (http://www.sigma-chelm.pl/prawo-jazdy-dla-niepelnosprawnych/) inne podobne posty!

W ich przypadku fabuły się nie czyta, a odsłuchuje się jej przy pomocy jakiegoś odtwarzacza Fonopolis. Rzecz jasna i w ich przypadku znajdą się maruderzy, którzy będą twierdzili, że będzie to nieco pójście na łatwiznę. Jednak ogromnym plusem audiobooków będzie to, że da się ich słuchać bez względu na to, co się aktualnie robi. Wyjazd z kilkugodzinną podróż autem z książką na kolanach byłby co najmniej nierozważny. Jeśli jednak w tym czasie z głośników będzie płynął najnowszy audiobook Nieśmiertelni Severski, to w ciągu całej jazdy zapoznać się będzie można z większą częścią tej książki. Poza tym audiobooki doskonale nadają się dla dzieci, spora ich część to właśnie różnego rodzaju bajki i słuchowiska dla najmłodszych, nie umiejących jeszcze czytać. Niestety audiobooki mają one jeden zasadniczy minus, który hamuje nieco ich popularność. Książka w takiej formie wydawana wymaga jednak sporego nakładu pracy przy przygotowaniu , z tego też powodu wiele bestsellerów nie posiada jeszcze takiej postaci.

Tags: książki, bestseller, czytniki