Najkorzystniejszy sposób, aby pokonać nudę – pograć w grę. A jak zła pogoda za oknem – odpowiedź jest identyczna!

Posted on 21/01/2021 7:47am

Co robić, gdy za oknami brzydko, kiedy koniecznie trzeba zostać w domu? Jest pewnie bardzo dużo sposobów, aby dobrze przeżyć ten czas i nie zastanawiając się nad tym, jak o skazaniu czy zsyłce do obozu pracy. Powinniśmy traktować to jako możliwość spędzenia czasu wolnego tak, jakbyśmy na pewno tego nie zrobili, gdyby za oknami było słonecznie. No więc, co zrobić w taką pogodę? Grać!

gra w scrubble
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com
Gry nigdy się nie znudzą, gdyż oferują wiele możliwości. Można pograć przecież na komputerze, czy w planszówki. Może zagrać też w swoje wymyślone gry z własnymi zasadami i innymi dodatkami. Można zagrać o pieniądze, można też pograć bez rywalizacji i innych wspomagaczy. Gry dają nam interesującą rozrywkę, a co więcej, każdy może sobie w nie zagrać. Nieważne, czy jest młodym czy starszym człowiekiem – każdy ma prawo do grania, każdy też może czerpać przyjemność z tego (dla gracza: pozostałe akcesoria i kontrolery do grania).

Co prawda, jeśli idzie o gry to rozróżnić można ich rodzaje właśnie pod względem wieku. Najstarsi zagrają zapewne w planszówki lub być może w jakieś jeszcze inne, które nie są znane zbyt dobrze. Najmłodsi zaś wyjmą swoje tablety i zaczną grać w najnowsze i najbardziej zaawansowane gry na tablety, czy smartfony. Możliwości mają bardzo dużo, gdyż grać właściwie można na wszystkim. Najczęściej wybiera się konsole, ponieważ one też oferują najlepsze gry na najwyższym poziomie. Niemniej, w obecnych czasach grać można prawie na wszystkim, choćby na smartfonie. Nie potrzeba nawet kupować konsoli, jeśli lubimy po prostu trochę pograć, w wolnym czasie. Ciekawie by było, gdyby starsze osoby porzuciły swoje planszowe gry na rzecz gier komputerowych. To samo zrobiliby najmłodsi, lecz w druga stronę. Ciekawe, jaka byłaby reakcja na tę zmianę. Masz teraz ochotę pograć? Idealnie dla Ciebie - .

Nie wiadomo do końca, ale na pewno to doświadczenie byłoby bardzo pouczające. No bo kto powiedział, że tak musi być, że dorośli grają w swoje ulubione gry, a młodzi, w to, co jest modne i na czasie. Tak to wygląda, ale to nie musi być norma. Wydaje się, że taka zmiana doświadczeń przydałaby się jednej, jak i drugiej stronie. Dorosłym, żeby zobaczyli czym są te „gry”, a także dla młodych, ponieważ są zbytnio uzależnieni od elektroniki. Gry planszowe trochę sprowadziłyby ich na ziemię.

Tags: gry, konsole, gry planszowe, gry komputerowe