Na co trzeba zwrócić uwagę w czasie czarterowania łodzi?

Posted on 01/05/2022 7:34am

Dynamiczny odpoczynek nie musi opierać się jedynie na uprawianiu takich konkurencji sportowych jak bieganie czy koszykówka. Są także takie, do których odpowiednia kondycja jest oczywiście niezbędna, jednak wysiłek jest poniekąd rozkładany w czasie.
Niezłym przykładem może być pływanie chociażby na jachtach.


Wygrywaj w konkursie Yogen Früz!
Author: Yogen Früz
Source: Yogen Früz


Jest to doskonały sport, a jednocześnie doskonała atrakcja, która przynosi okazję na spędzenie mnóstwa godzin czy nawet tygodni na świeżym powietrzu. Jeśli nie posiadasz swojej łodzi, zawsze możesz ją wypożyczyć. Najkorzystniej jest to robić już w styczniu, gdyż w okresie letnim może być już od dawna za późno. Należałoby to zrobić nawet jeśli nie posiadasz jeszcze koniecznego patentu sternika, przez kilka miesięcy z pewnością zdążysz go wyrobić lub namówić kolegę, który posiada już taki dokument. Pamiętaj, że jeśli interesuje Cię wynajem jachtów, należałoby znaleźć firmę, która zapewni także jego dodatkowe oprzyrządowanie. I miej na uwadze, że to nie musi być od razu jakiś długi rejs, prawidłowo jest krok po kroku zdobywać doświadczenie.


Przykładowo jeśli chcesz wyczarterować jacht na Mazurach, w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę na długość takiej jednostki. Istotne jest także przeznaczenie łodzi. Inny wariant jachtu jest wykorzystywany do dalekich rejsów a odmienny do krótkich wycieczek na choćby jednym z mazurskich jezior. Poza tym istotne jest także towarzystwo, z którym zamierzamy płynąć. Doświadczony żeglarz na pewno służyłby dobrą poradą. Zaproponuje m.in, że przed wyczarterowaniem każdy jacht należy dokładnie przetestować.
Ma to olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo i luksus podróży. Trzeba zwracać uwagę na wszelkie rysy czy też uszkodzenia. Jeżeli coś wzbudzi nasze wątpliwości, warto byłoby zrobić zdjęcia.

Tags: wypoczynek, bezpieczeństwo, rozrywka, port, pomoc