Literatura od dziesięcioleci jest obecna z ludźmi

Posted on 29/12/2021 7:14am

Literatura od dziesięcioleci jest obecna z ludźmi jako jedna z najważniejszych rozrywek. Przed wiekami osoby umiejące czytać i pisać były bardzo szanowane, bo takie umiejętności były elitarne i niezbyt dostępne dla ogółu. Dopiero wymyślenie druku spowodowało, że książki trafiły pod strzechy i stały się popularne.

Nauka z komputerem
Author: Goleudy Photography
Source: http://www.flickr.com
Mogłoby się wydawać, że nic nie jest w stanie powstrzymać ogromnej popularności pisanego słowa.

Czy znasz już taki świeży materiał (https://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe,id,117.html)? Znajdziesz tam faktycznie sporą ilość atrakcyjnych wiadomości na ciekawy dla Ciebie temat. Przeczytaj a nie będziesz żałować!

Przecież na papierowe kartki przelewano wszystkie najważniejsze pozycje literatury światowej, a oprócz tego całą wiedzę, którą przez setki lat zebrała ludzkość. Książki zostały tak nieodłącznym elementem życia większości z nas, że wiele osób po prostu traktowało je jako zwykły element wyposażenia mieszkania czy domu- w najnowszym wpisie. Książki czytano dla spędzenia wolnego czasu, z książek dzieci, młodzież i studenci czerpali wiedzę, z książek mogą korzystać również osoby szukające różnego rodzaju wskazówek,przepisów czy porad. W dużej części mieszkań i domów można było książki spotkać, w niektórych powstawały wręcz małe biblioteki gromadzące całkiem pokaźne zbiory.

I kiedy mogło się wydawać, że słowu drukowanemu praktycznie nic nie będzie w stanie zaszkodzić, pojawiły się nagle komputery, a niewiele czasu po tym internet. Wywróciło to całkowicie praktycznie cały świat naukowej i rozrywkowej literatury. Nagle okazało się, że poradniki są niepotrzebne, bo wszystkie tego typu informacje bez żadnego problemu można znaleźć w internecie, dodatkowo, całkowicie bezpłatnie.

książki
Author: ricoeurian
Source: http://www.flickr.com
Uczniowie i studenci również zaczęli kupować mniej książek, bo jeśli mogli ją znaleźć na jakiejś stronie, to troszcząc się o swoje pieniądze woleli wybrać naukę z takich właśnie źródeł- przenieś mnie do źródła.


Oprócz tego ludzie jednak dużo mniej czytają, w końcu czynność ta zmusza do uruchomienia wyobraźni i wysiłku, a przecież prościej będzie zasiąść przed telewizorem i bez większego myślenia spoglądać na szybko przelatujące obrazki. Ogromnie zmieniło także pojawienie się najróżniejszych czytników książek. Te niewielkie elektroniczne urządzenia pokazują na wyświetlaczu bardzo przypominającym kartkę papieru treść danej książki, dzięki czemu można nosić przy sobie całą bibliotekę.

Tags: komputery, nauka, książki, literatura, czytniki