Kraina Tysiąca Jezior, teren zieleni, jeziora, różnorodność zwierząt i flory oraz czyste powietrze, tworzą cudowne warunki wypoczynku

Posted on 17/09/2021 1:44pm

O pozytywnych stronach Mazur można opowiadać długo i to używając samych - naj. Są tu najgłębsze w kraju i czyste jeziora oraz najobszerniejsze na całym niżu Europy Środkowej, kompleksy leśne. Najładniejsze księżycowe panoramy pozostałe po lodowcu.

Kraina Wielkich Jezior, to również najsurowszy w kraju klimat, dzięki temu kraina otrzymała określenie polskiego bieguna zimna. Unikatem na skalę światową, jest naturalny zbiornik wodny Hańcza, najgłębsze w kraju a nawet w środkowej Europie. Akwen ma cechy naturalnego zbiornika wysokogórskiego z bardzo czystą, dobrze natlenioną wodą. Od dawna wakacje nad wodą są modne wśród płetwonurków, którzy posiadają nieopodal swoją niezmienną bazę noclegową - domki na Mazurach.


jezioro
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Fantastyczny wypoczynek spotka turystów decydujących się na lipcowy pobyt nad akwenem Wigry. Obszar jezior wigierskich, stanowi jeden z najatrakcyjniejszych pejzaży w kraju (jeziora mazurskie). Przez Jezioro Wigierskie przepływa Czarna Hańcza, jeden z najpowszechniejszych szlaków kajakowych w kraju. Odwiedzający mogą przespać się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego miejsca amatorzy spływów kajakowych mogą popłynąć na jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych tras kajakowych. Agroturystyka wodna na Suwalszczyźnie ma już własne zwyczaje (źródło). Żeglarze ciągną na Jezioro Wigierskie, przepełnione wysepkami i zatoczkami.

Wigry urozmaicone nierówną linią brzegową wraz z położonymi w sąsiedztwie, mniejszymi jeziorami, to nieoceniona oaza turystyczno-przyrodnicza w samym sercu Wigierskiego Parku Narodowego. Mazury to eldorado dla amatorów wędkowania. Wśród wędkarzy pełno jest opowieści o połowach, w rejonie Biebrzańskiego Parku Narodowego, nadzwyczajnych cudów - szczupaków a także obfitości różnych
jezioro
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
wartościowych gatunków ryb. Nad Biebrzę udaje się by być bliżej przyrody , spędzić czas w ciszy urywanej jedynie ptasim śpiewem.


Biebrza to eldorado dla podglądaczy ptaków . Z myślą o nich, urządzane są eskapady połączone z oglądaniem i zgłębianiem unikatów ornitologicznych bagien biebrzańskich.

Czy rozpatrywana kwestia głęboko Cię zaintrygowała? Jeżeli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także (kasprowicza13.pl/) podobne teksty.

Ptaki świetnie się podgląda snując wolno kajakiem lub tratwą, która świetnie zastępuje kempingi w Krainie Wielkich Jezior ponieważ tratwa świetnie sprawuje funkcję interesującego noclegu.

Tags: woda, jezioro, kajak