Koncepcje na spędzenie weekendu, czyli kilka zdań o grach komputerowych.

Posted on 11/07/2018 10:27pm

Wielu z nas z nas przypomina sobie swoje młodzieńcze lata. Przeważnie nasi rodzice mówią nam, że w ich czasach gry komputerowe były nie do pomyślenia. Obecnie aczkolwiek dzieciaki nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez laptopów i tabletów. Co uczynić aby te gry nie posiadały jednak marnego wpływu na nasze dziecko?


Rozpoczynając nasz temat
gra na komputerze
Source: pixabay.com
dla pasjonatów adrenaliny właściwą grą jest Spintires - Wyścigi po bezdrożach, gdzie ogromnymi pojazdami musimy dostarczyć ładunek na obszar, może wciągnąć nie tylko nastolatków, ale też dziewczyny. Scenerie tworzy rosyjska dzicz, gdzie czekają różniące się niebezpieczeństwa. Następnym przypadkiem jest gra komputerowa z typu przygodowych. Rise of the Tomb Raider PC zabiera nas na Zimną część globu, gdzie wyszukamy większe miejsca do eksploracji. Wybierzemy tutaj pewną historię, która zaciekawi wielu z nas. Czy słyszeliście o filmie Mortal Kombat. Dosyć popularny film, ale tak naprawdę dużą furorę zrobiła gra o tej samej nazwie Mortal Kombat X. Posiadając starsze rodzeństwo niekiedy widzieliśmy walki odbywające się na ekranie monitora. Ta gra naprawdę wciągała, bo można było zaliczać kilka poziomów, posługiwać się różnorodnymi trickami.
gra na komputerze
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com
Jednakże nie jest to gra dla najmłodszych, ponieważ znajduje się tam bijatyka i stwory, które mogą wywoływać strach. Nastolatkowie na temat mogą nauczyć się strategii i refleksu. Co większa ilość gra ta pobudza swoją grafiką. Występujące wcześniej swoje wersje ulepsza, rzecz jasna można wyszukać większa ilość ulepszeń. W tych przykładach gier można zaobserwować, że nie wszystkie gry są dla najmniejszych.
Jednak spędzenie wolnego czasu młodych ludzi i pewnego typu wyżycie się w takich grach jest ewidentnie lepszym pomysłem, niż pobicie się z kolegami na podwórku. Nie szukajmy się tutaj ogromnej przemocy, przy tworzeniu tej gry brali udział specjaliści, którzy zapewne posiadali ten problem na uwadze.

Przy selekcji takiej gry zawsze musimy strzec swojego nastolatka, bo nigdy nie wiemy jak zareaguje. Jednak te gry są tyle lat już w sklepie, że gdyby posiadały w sobie jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Jeżeli chcemy coś bardziej dla dzieci możemy wybrać między innymi Symulator Farmy 2016 - mortal kombat.

Tags: PC, dziecko, gra