Kilka porad - jak z klasą i z pomysłem ozdobić wnętrze swojego salonu?

Posted on 17/12/2021 11:35am

Elegancki pokój dzienny to wizytówka każdego mieszkania. Na co powinniśmy zwrócić uwagę w czasie urządzania pokoju? Atmosferę każdego pokoju buduje kilka składników. Jeśli zależy nam na nowoczesnym wnętrzu, zdecydujmy się na meble o tym właśnie designie. Tradycyjnie wyprodukowane są w wiecznie modnej kolorystyce, czerni i bieli.


Przedpokój, który zachwyca
Author: Komandor
Source: Komandor
Z mody nie wychodzą również proste, meble z drewna. Taki minimalizm najlepiej wzbogacić skromnymi dodatkami. Godne rekomendacji są wazony z bukietami i eleganckie świeczniki. Jeśli bardziej zależy nam na przytulnym wnętrzu, postawmy na jasne meble i wygodne kanapy, udekorowane wielobarwnymi makatkami i poduszkami. Należy również zapełnić czymś miejsce na ścianach. Obrazy do salonu można dobrać do każdego pokoju.

Jeśli preferujemy prostotę, lepiej wybrać jeden, duży obraz, na przykład reprodukcję znanego dzieła malarskiego.

Przedstawione tutaj informacje zainspirowały Cię na tyle, że pragniesz czytać więcej? Zachęcamy więc do kolejnej strony. Tam stworzyliśmy istotne opracowanie (https://www.banery-druk.net/banery-reklamowe-czestochowa).

Jeżeli jednak zdecydowaliśmy się na kolorowy aranż, na ścianach dobrze będzie prezentował się ciąg niewielkich obrazów,przykładowo widoczków. Obrazy do salonu znajdziemy w sklepach z dodatkami do domów, galeriach, ale również na aukcjach internetowych. Sporo porad i inspiracji można znaleźć na wielu blogach wnętrzarskich.

Kompletując wystrój (polecam artykuły kominek zapachowy od galeria decor) naszego salonu, dobrze zatroszczyć się o stylową zastawę. Patery szklane na pewno wielokrotnie okażą się niezastąpione Możemy wybrać te z kloszem lub bez, jednopłaszczyznowe lub wielopłaszczyznowe. Patery szklane to koszt od dwudziestu złotych do ok. 100 zł. Warto o nich nie zapominać, ponieważ idealnie wypadną przy podawaniu słodkości i ciast w czasie rodzinnych obiadów. Możemy je też wykorzystywać jako element dekoracyjny.


Pięknie będą wyglądały porozkładane na nich ozdobne kamyczki, muszle lub saszetki zapachowe. Dla pań z dużą ilością biżuterii, patery okażą się znakomitym miejscem do trzymania kolczyków i wisiorków. Salon możemy również ocieplić kilkoma własnoręcznie wykonanymi elementami. Może to być przykładowo wyhaftowany obrus czy zrobiona na szydełku serweta. Dzięki temu, wnętrze salonu stanie się przytulne i zarazem eleganckie.

Tags: pokój, salon, kamyczki, kamyki