Jaki upominek wybrać dla małego dziecka?

Posted on 24/02/2022 7:37am

Gdy dostajemy zaproszenie od znajomych, posiadających małe dziecko, snujemy rozważania nad prezentem dla najmłodszego członka rodziny. Co wybrać? Czym się kierować?
W podobnych sytuacjach możemy zdać się na książki. Rozwijają słownictwo, rozbudzają ciekawość świata, uczą postaw społecznych, angażują do dalszych przemyśleń. Same zalety żadnych wad.
buty dla dzieci
Author: amboo who?
Source: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również zabawki edukacyjne - stymulujące zabawki edukacyjne.Odpowiednim i „bezpiecznym” pomysłem na prezent jest dobrej jakości. Powinniśmy jednak wizytą dyskretnie podpytać o rozmiar dziecka. Jeżeli mamy zamiar ubrać małego dziecka, wskazane jest wybrać ubranka minimum rozmiar większe – tak małe dzieci rosną bardzo szybko. Unikniemy dzięki temu sytuacji, w której pajacyki już na starcie bywają za krótkie. Stosunkowo tanią odzież dziecięcą możemy w dzisiejszych czasach kupić w sklepach internetowych ubranka dla niemowląt. Sklepy zapewniają nie tylko prosty i czytelny proces dokonywania zakupów, ale przede wszystkim pełne bezpieczeństwo transakcji.
bawiące się dziecko
Author: Valentina Yachichurova
Source: http://www.flickr.com
Pozostały nam jeszcze tak ukochane zabawki. Jeśli szukamy zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach postawmy na zabawki kreatywne. Dla młodszych dzieci mogą być to np.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto jest szerzej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tu (https://vavum.pl/kategoria/trojkat).

klocki, dla dzieci szkolnych zestawy do składania pojazdów lub puzzle. Mimo, że układanie puzzli to najbardziej wiekowa z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, uwielbiają ją chyba wszyscy.


Dlaczego, tak wielu rodziców nie bierze pod uwagę naturalnej ciekawości dzieci, żeby przekazać im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla maluszków miejmy na uwadze, że wbrew pozorom decydujemy o ich umiejętnościach w dalszym życiu. Dlatego pozwólmy małym inżynierom i wynalazcom wprowadzić do życia trochę bałaganu w postaci klocków na dywanie - tanie zabawki kreatywne. Taki prezent buduje wyobraźnię przestrzenną i może być nadzwyczajnie emocjonująca, zwłaszcza gdy, konstrukcja oczaruje rodzinę i gości. Bądźmy pewni, iż podarunki, których jedynym atutem jest to, iż są ładne, błyskawicznie znajdują się w kącie.

Tags: dziecko, książka, prezent