Jaką kuchenkę kupić jeśli doceniamy wygodę i oszczędność?

Posted on 01/03/2022 7:45am

Dziś kuchnie mogą być zasilane prądem, gazem albo prądem i gazem jednocześnie. Kuchnie te posiadają przeróżne funkcje piekarnika oraz płyty grzewczej.


Kuchenka gazowa jest najtańsza, gdyż gotowanie na gazie zalicza się do najtańszych.


Powinniśmy pamiętać o tym, że nadal gaz ziemny oraz gaz płynny są mniej kosztowne od energii elektrycznej. Wadą kuchenek gazowych jest zapach gazu, który czujemy w powietrzu. Garnki podczas gotowania na gazie niezwykle szybko się brudzą oraz mogą przypalić się od środka. W dzisiejszych czasach instalacje gazowe w kuchniach są dość bezpieczne, lecz należy pamiętać o przeglądach instalacji oraz o zlikwidowaniu możliwych nieszczelności. Kuchenka gazowa nie może być ustawiona za blisko okna, gdyż wiatr, który zdmuchnie płomień spowoduje, że gaz zacznie się ulatniać. Jeśli jesteśmy w posiadaniu kuchenki gazowej, to podstawą jest odpowiednia wentylacja. Nie wystarczy tutaj tylko instalacja okapu, lecz musi być także zamontowany co najmniej jeden kanał grawitacyjnej wentylacji.


kuchenka
Author: Tyler Sichelski
Source: http://www.flickr.com
W kuchence elektryczno-gazowej płyta grzewcza jest zasilana gazem a piekarnik prądem. W elektrycznym piekarniku temperatura rozkłada się równomiernie. Piekarnik elektryczny (zielony rower tychy) można także wykorzystać do przygotowywania różnorodnych potraw. Jest możliwość równoczesnego działania grzałki dolnej oraz górnej albo tylko jednej z nich. Płyta indukcyjna jest najbardziej wydajnym energetycznym rozwiązaniem. Nagrzewa się ona niezwykle prędko. Do gotowania na płycie indukcyjnej są konieczne jednak specjalistyczne garnki. Garnki takie kosztują około kilkuset złotych. Do gotowania na płycie indukcyjnej moglibyśmy używać wszystkich garnków, które wykonane są z metalu ferromagnetycznego czyli metalu, który ulega namagnesowaniu.


Naczynia do gotowania na płycie indukcyjnej dużo wolniej niszczą się i są estetyczne a również łatwe w konserwacji. płyty indukcyjne są wyposażone w czujniki, które włączają płytę dopiero w takiej sytuacji, kiedy na kuchence postawimy garnek. Kuchnie indukcyjne są polecane osobom, które cenią sobie oszczędność i wygodę.

Tags: płyty, funk, koszt