Jak wybrać idealne dodatki do stroju harcerskiego?

Posted on 17/05/2022 8:21am

Jednym z najistotniejszych atrybutów każdego harcerza jest jego ubiór. Mundur harcerzy jest bez wątpienia najbardziej specyficzny i trudno go pomylić z jakimkolwiek innym. Jednakże nie byłby kompletny, gdyby nie precyzyjnie dodatki do munduru harcerskiego. Należy więc przekonać się, co każdy harcerz powinien mieć, by prezentować się doskonale. W głównym stopniu niezwykle ważne jest stosowne nakrycie głowy.
Obóz harcerski
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej jest to tzw. rogatywka lub beret w kolorze wybranym przez drużynę. Niemniej na głowie harcerzy może znajdować się także inne nakrycie głowy, np. kapelusz. Do nakrycia głowy przypina się zwykle lilijkę. Trochę odmienna sytuacja jest w przypadku zuchów, którzy mają specjalne berety tudzież czapki z daszkiem. Na ramionach harcerzy znajdują się specjalne naramienniki, jakie zakłada się na pagony w odcieniach drużyny. Na pagonie powinny znajdować się różnorakie istotne informacje, takie jak przykładowo ilość gwiazdek otrzymanych przez harcerza. Pod kołnierzem natomiast dopięta musi być chusta.

Jej kolor także jest wybierany przez drużynę i musi być taki sam dla poszczególnych jej członków. Przez lewe ramie przekłada się sznur funkcyjny. Niezwykle istotny jest także pas, jaki nosi się zarówno do spodni i spódnicy ( harcerskie). Dziewczęta zakładają ciemne pasy, natomiast chłopcy zielone, chociaż możemy zastąpić je również brązowym pasem skórzanym. Na nogach harcerzy, poza butami, zakładane są również getry, jakie także występują w różnych opcjach kolorystycznych i dobierane są indywidualnie przez każdą drużynę. Dodatkowo oprócz getrów możemy ubrać wielobarwne wywijki. Jak się zatem okazuje, strój harcerza nie musi być wcale zupełnie jednorodny.
skauci
Author: wittco.gmbh
Source: http://www.flickr.com
Różnorodność dodatków sprawia, iż harcerze wyglądają bardzo oryginalnie i pięknie. Oczywiście opisane wyżej dodatki są wyłącznie przykładem. Dużo harcerzy ma swoje własne zwyczaje i często na ubiorze może mieścić się mnóstwo innych dodatków mistrzowska 11 naszywek. Te kwestie zazwyczaj dobrze jest skonsultować z drużynowym. Zastanawiasz się, gdzie można kupić wszystkie akcesoria do munduru harcerskiego? Przydatna może okazać się składnica harcerska online, gdzie bez żadnego problemu można odnaleźć i zamówić wszystkie niezbędne dodatki, jak również cały mundur harcerski.

Tags: Kolor, ubiór, strój, odcień