Jak rozbudowane są przepisy dotyczące różnych dyscyplin strzeleckich?

Posted on 26/03/2022 7:37am

Jeśli jesteśmy prawdziwymi miłośnikami jakiejś dyscypliny sportu, to jesteśmy niejako zobowiązani do bardzo dobrej znajomości wszystkich przepisów. Nie inaczej jest w dyscyplinie, którą wykonuje się między innymi na strzelnicy sportowej.


Tutaj również istnieją przeróżne typy broni, przy pomocy których można by tego typu sport uprawiać (konkretnie może być to pistolet, karabinek oraz strzelba gładkolufowa).


Istnieje więc oparte na regulaminie ISSF strzelectwo sportowe, długodystansowe (przepisy WBSF), czarno prochowe (regulacje MLAIC), strzelectwo historyczne (funkcjonujące na normach EGS), na normach Bractw Kurkowych - kurkowe, dynamiczne (regulaminy IPSC, IDPA) i (opierające się na regułach SASS) strzelectwo westernowe. W każdej dyscyplinie rozgrywane są imprezy strzeleckie. Toczą się wedle kategorii wiekowych (np. młodzicy albo seniorzy) i konkretnych grup zawodników (np. mężczyźni czy służby mundurowe). W ramach konkretnych dyscyplin uprawiane mogą być m.in.

Kliknij śmiało ten link i użyj informacji (http://www.ratynscystomatologia.pl/), aby poznać więcej informacji na omawiany w tym miejscu temat - one też Cię zaciekawią!

takie konkurencje jak pistolet sportowy, karabinek standardowy czy też Double Sweet. Oczywiście istnieje ponadto podział broni przez wzgląd na jej kaliber, czyli minimalną średnicę lufy.
strzelectwo
Author: www.4taroty.pl


W przypadku broni pneumatycznej jest to 4,5 mm, pistoletów kulowych 5,6 milimetrów, karabiny znacznego kalibru mogą mieć do 8 mm kalibru, pistolety i rewolwery tak zwanego centralnego zapłonu od 7,62 do 9,65 mm, zaś broń śrutowa - nie większy niż 12mm. W strzelectwie sportowym można by stosować następujące przyrządy celownicze: otwarte, zakryte i optyczne.


Obowiązujące tam są też konkretne komendy (przykładowo ŁADUJ czy też STOP) i grzywny (ostrzeżenie, redukcja punktacji czy dyskwalifikacja). Oczywiście tej dyscypliny nie powinniśmy uprawiać poza wyznaczonym do tego obszarem.

Tags: gry, port, rap