Gra na gitarze oraz lubiane zespoły rockowe dzisiaj

Posted on 31/05/2022 8:55pm

Początkujący miłośnicy grania na gitarze nierzadko zastanawiają się nad tym, od jakich utworów rozpocząć naukę i na których utworach najszybciej będą mieli możliwość nauczenia się porządnej gry. Niestety sprawa nie jest taka prosta, bo nauczenie się konkretnych utworów albo ich części jest jedynie jakimś etapem w edukacji. Poprawne zagranie jakiegoś fragmentu utworu może naturalnie być bardzo inspirujące jednak trzeba pamiętać również o tym, że naprawdę ważną rzeczą jest również praca nad sprawnością techniczną oraz umiejętnym zgłębianiu teorii muzyki.

na koncercie Red Hot Chilli Peppers
Author: Julie Vazquez
Source: http://www.flickr.com
Tylko w taki sposób możemy w pełni nauczyć się grać i czerpać z tego energię, która dodatkowo będzie ciągłą edukacją i pogłębianiem swojej wiedzy o muzyce oraz na temat grania na samym instrumencie. Pamiętajmy, że aby ugrać świetnie jakąś piosenkę powinniśmy posiadać w rzeczywistości dużo lepsze umiejętności techniczne. Tylko wtedy będziemy mogli znakomicie zabrzmieć, jeśli za tym, co gramy kryć się będzie energia będąca skutkiem wewnętrznego luzu.

koncert rockowy
Author: Lunchbox LP
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście należy od czegoś zacząć.

Jeśli chcesz uzyskać więcej wiadomości na opisywany temat, to znajdziesz je niewątpliwie po przejściu do źródła (https://artykulyreligijne.pl/obrazy-z-matka-boza) - tam są one niezwykle fascynujące.

Warto połączyć praktykę techniczną z edukacją teoretyczną i realizowaniem wszystkiego podczas uczenia się określonych piosenek. Wybór utworów pośród początkujących gitarzystów elektrycznych musi być dostosowany do etapu, na którym jesteśmy, jednak bez wątpienia warto wybrać takie zespoły, które posiadają u siebie partie proste w postaci głównych riffów i trudniejsze solówki, abyśmy mieli za czym gonić. Bardzo często rozpoczyna się naukę od legendarnych kapel rockowych, takich jak Metallica, czy Guns and Roses, gdzie Slash czy Kirk Hammet grają znakomite rockowe sola, a poza tym mamy tutaj masę całkiem prostych riffów i zagrywek.

Innym zespołem, o jakim należy pamiętać przy wyborze swojego początkowego repertuaru jest Red Hot Chili Peppers czy trochę już zapomniany Rage Against The Machine. Utwory tych zespołów są często oparte na powtarzających się riffach, które należą do wyjątkowo trudnych a ponadto gitarzyści tacy jak Slash, Kirk Hammet grają sola, jakie trzeba ćwiczyć na początku miesiącami. W przypadku takiego zespołu jak Red Hot Chili Peppers mamy z kolei dużą ilość prostych riffów wspartą często typowym graniem akordowym, co dobre będzie na sam początek w uczeniu się pierwszych utworów.

Tags: metallica, gitarzyści