Decoupage oraz techniki zdobnicze

Posted on 05/06/2019 7:53am

Nie ma nic bardziej pięknego od własnoręcznie zdobionych dodatków, które wkomponują się w każde wnętrze, nadając mu tym samym wspaniałego charakteru.
Pudełko z prezentem
Author: Shari's Berries
Source: http://www.flickr.com


Niektóre produkty ozdabiające każdy pokój przyciągają wzrok i potrafią zachwycić wszystkich. W zależności od miejsca, ozdoby mogą występować pod wieloma postaciami – niektóre z nich to pudełeczka na herbatę, filiżanki, a nawet doniczki.
W chwili obecnej popularne są szkatułki drewniane, kupowane w formie czystej, jak również i występujące pod wieloma formami, bądź także szkatułki wcześniej już pomalowane odręcznie przez mistrzów tejże sztuki. Należy jednak napomnieć, iż jeśli ktoś wyraża takową chęć – sam może, przy pomocy właściwych dodatków, ozdobić szkatułkę, które w czasie późniejszym będzie zdobić pewne pomieszczenie, a nawet zostanie przekazana bliskiej osobie jako prezent. Drewniane szkatułki posiadają różne formy, a także oferowane są w niskich cenach - sprawdź szkatułki drewniane. Równocześnie także są w stanie posłużyć przez wiele lat. Zazwyczaj służą paniom, które przetrzymują w nich własną biżuterię, ale wraz z upływem czasu znajdują inne swoje zastosowania. Drewniane szkatułki kupuje się zazwyczaj we wspomnianej już formie czystej, aby potem można było je pomalować własnoręcznie.


W kwestii gatunku malarskiego decoupage sklep z akcesoriami do ręcznego malowania produktów posiada zazwyczaj nader szeroki asortyment, w którym zwolennicy ów techniki mogą odnaleźć wszelkie niezbędniki.


Decoupage jest techniką zdobniczą, wywodzącą się z Francji. Przede wszystkim polega na przyklejaniu na daną powierzchnię wszelkiego rodzaju wzorów, bądź malowaniu między innymi produktów drewnianych, ze szkła oraz ceramiki.

Tags: prezent, lokal