Czym jest escape room? Czemu opłaca zainteresować się tą rozrywką?

Posted on 20/06/2020 8:07am

Co jakiś czas pojawiają się bardzo ciekawy pomysły na rozrywkę, która umili czas na przykład ze znajomymi. W tym miejscu można wymienić escape roomy, które stają się coraz bardziej popularne oraz zyskały już duże grono wiernych fanów.


indie


O czym mowa?


Kiedy chodzi o escape room Gdańsk na przykład może zaoferować tego rodzaju rozrywkę. W dużych miastach nie powinno być już bowiem problemu z jej znalezieniem.

Ciekawisz się tym zagadnieniem? Przeczytaj zatem dalej pizza pruszków o tym punkcie w nowym artykule, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Na czym polega taka zabawa? Z reguły bierze w niej udział grupa do 4 osób, jaka wchodzi o specjalnego pomieszczenia oraz jest w nim zamknięta. Całość wygląda jak taka gra logiczna, gdyż musimy znaleźć wyjście z takiego miejsca. Ażeby z pomieszczenia się wyjść należy odnaleźć klucz, jaki jest w tym pomieszczeniu gdzieś schowany, a stajemy się bliscy jego znalezienia rozwiązując następujące po sobie zagadki logiczne. Jedna wynika z kolejnej, aż w końcu ostatnia z podpowiedzi pozwala nam odnaleźć klucz i wydostać się. Całość może utrudniać fakt, że na znalezienie klucza do pokoju mamy ograniczoną ilość czasu.


Domeny to wizytówka twojej strony


Każdy taki pokój zagadek różni się od siebie, z tego względu jest to niepowtarzalna zabawa, jaka się nie nudzi. Tematyka danego pokoju może przywodzić na myśl konkretne miejsca, jak przykładowo opuszczony szpital Gdańsk ma taki escape room w ofercie. Jednak opłaci się śledzić stronę na bieżąco gdyż wystrój pokojów jest zmieniany, z tego względu co jakiś czas wybierając się do takiego samego miejsca mamy już całkiem inne zagadki do rozgryzienia.
Dlatego rozrywka taka tak na dobrą sprawę nigdy nie powinna się znudzić. Właśnie to jest w niej fajne, jak również to, iż podczas zabawy trzeba wytężać nasz umysł.

Tags: rozrywka, Gdańsk, zagadki