Czy zastanawiałeś się kiedyś, ażeby skoczyć ze spadochronem? Marzysz o tym, ale strach jest silniejszy? Nie wiesz jak zwalczyć niepokój?

Posted on 12/06/2020 8:20am

Skakanie ze spadochronem to interesująca zabawa, równocześnie sama myśl o takim skoku zwiększa nasze lęki. Nie martw się, to bardzo naturalne uczucia, towarzyszą one człowiekowi w każdej sytuacji. To ryzyko jednak jest z pewnością niewielkie, ponieważ dzisiaj wypadki zieją niezwykle rzadko. Sprzęt jest mniej zawodny, dobrze dopracowany, wyposażony w automatyczne systemy otwarcia spadochronu. Co więcej, w sytuacji skoków w parze zagrożenie praktycznie jest minimalne, ale naturalnie obawy nie da się tak łatwo przegonić.

skok ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Source: http://www.flickr.com
Pozostaje kwestia, w jaki sposób można sobie poradzić z tym stresem? Ważna zasada jest taka, że nic nie powinno robić się na siłę. Jeżeli myślimy o kursie spadochronowym, a jednocześnie odczuwamy panikę i lęk, zamiast ekscytacji i lekkiego strachu, to znak, że lepiej tego nie robić. To nie jest po prostu zabawa dla wszystkich, należy również pamiętać, że jest to jednak sport ekstremalny. Ponadto, próba przełamania nie zawsze przynosi sukces, dlatego też zanim zdecydujemy się na kurs (jak szybko nauczyć się angielskiego) spadochronowy, przed tym jak wykupimy skoki ze spadochronem, musimy zastanowić się, czy naprawdę jest to dla nas dobra forma rozrywki. Zobacz również:Ciekawy sposób na nudę.

Nawet jeżeli podejmiemy pozytywną decyzję, zgodzimy na to że, będziemy skakać, to należy pamiętać, że zdenerwowanie i tak się pojawi. Nie dajmy się ponieść panice wtedy zbytnio, bo to standardowy objaw. Tego typu stres może się pokazać dzień przed lub bezpośrednio przed samym skokiem.

Gdy ten materiał zostanie przez Ciebie przestudiowany, kliknij również na odmienny pomocny serwis, który ma tak samo wciągające treści.

Nie wiadomo kiedy, bo każdy odczuwa to indywidualnie, ale z pewnością przypomni o sobie. Jeśli jest to nieznaczny stres i podekscytowanie to dobrze, jeśli jednak jest silniejszy od nas, powinniśmy jeszcze raz się zastanowić, czy rzeczywiście warto. Jeżelinie mamy ochoty myśleć o tym, co nas czeka, a równoczesne wiemy, że damy radę skoczyć, a żadnego rodzaju stres nas nie pokona, można dodatkowo się odprężyć. Przed skokiem warto pójść na basen lub porozmawiać ze znajomymi.

skoczyć ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Source: http://www.flickr.com
Najistotniejsze to zachowanie hartu ducha, to przynosi najlepsze rezultaty. Musimy nastawić się do tego pozytywnie, traktować to w kategorii przygody życiowej, a nie jakiegoś traumatycznego przejścia. Przecież to nasza decyzja, nikt nas do tego nie zmusza. Nie demonizujmy skoków spodochronowych, to naprawdę interesujące przeżycie.

Tags: sport, rozrywka, dyscyplina