Coraz częściej udajemy się nad polskie morze. Jakiego rodzaju są główne tego powody? Jakie miejscowości dobrze polecić?

Posted on 15/08/2020 7:42am

W każdym roku miasta nadmorskie są bardzo popularne. Lecz nie zawsze tak było. Parę lat temu było tak, że wiele osób wyjeżdżało za granicę zamiast nad Bałtyk, lecz aktualnie, jak się zdaje, znów doceniamy nasze wspaniałe cudowne morze.


Zakopane
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Istnieje wiele powodów, dlaczego tak się stało. Przede wszystkim zagrożenia terrorystyczne w wielu krajach, np. w Turcji lub krajach Afryki północnej, ale też coraz bardziej korzystna pogoda - Polska jest coraz bardziej ciepłym krajem.


Globalne ocieplenie jest faktem i odczuć możemy to jeżdżąc nad Bałtyk. Jeżeli jeszcze kilka lat temu mieliśmy parę dni z upałem, to teraz takich dni jest więcej. Wielką różnicę możemy zobaczyć w stosunku do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, gdy upały pojawiały się bardzo rzadko, a teraz nikogo nie dziwią fale upałów, które występują parę razy w ciągu lata. To iż jeździmy nad polskie morze ma wiele zalet.


Z jednej strony mamy bliżej, jesteśmy u siebie, nie mamy tak więc trudności z komunikacją, wszystko znamy i możemy czuć się swobodnie. Z drugiej wspieramy naszą gospodarkę, ponieważ pieniądze zostają w naszym kraju. Z pewnością taki trend się utrzyma, szczególnie, iż mamy tak wspaniałe miejscowości, jak Łeba czy Kołobrzeg lub Mielno - .


Pomimo to, chyba każdy, kto za późno rezerwował nocleg (polecam ofertę na - łódź noclegi pracownicze na spijtanio) wie, że jak chcemy “zaklepać” wakacje w dobranym przez nas terminie, to musimy się spieszyć.


Przykładowo jeżeli kwatery Łeba ma wiele do zaproponowania, lecz tak szybko są zamawiane, iż jak obudzimy się w takim miesiącu jak maj czy tym bardziej w czerwcu to raczej nie ma szans, że znajdziemy wolne na lipiec lub sierpień.

Ten najnowszy wpis (http://www.coraltravel.pl/Bu%C5%82garia/Burgas/hotel/BOHEMI/6584/40-1348-24FF.html) zainteresował Cię tak bardzo, że czujesz ochotę na następne? Bardzo nas to ucieszyło. W takim razie kliknij w podany link.

Jak wiec chcemy urlop nad Bałtykiem to musimy się pospieszyć.

Tags: pogoda, wakacje, kraj