Bujanie w chmurach, jako niebanalne hobby

Posted on 05/09/2020 8:37am

Jeśli zastanawiamy się, jak zagospodarować wolny czas, lub musimy jakoś rozładować napięcie w pracy i przy tym lubimy mocne wrażenianiebanalnym rozwiązaniem wydaje się wzbić się w powietrze. O czym mowa, i jak zacząć?

Samolot
Author: CleftClips
Source: http://www.flickr.com
W ciągu ostatnich lat zauważalny jest szybki wzrost ruchu lotniczego. Bardzo dobrze widać to po pobijanych rekordach w ilości pasażerów na poszczególnych lotniskach w naszym kraju. Coraz większa liczba pasażerów wybiera właśnie samolot jako środek transportu. Ale wystarczy już o komercyjnym ruchu lotniczym. Skoncentrujmy się raczej na lotnictwie amatorskim.

Jest ono bardziej popularne, a jednocześnie dostępne nie tylko dla bogaczy. Samoloty ultralekkie, gdyż to o nich mowa, są ostatnio coraz częstszym widokiem na niebie. Ich ceny wahają się już od około 50 tysięcy euro, a te używane dostępne są już za 1/5 tej kwoty. Trzeba jednak pamiętać, iż aby rozpocząć przygodę z lotnictwem amatorskim, powinniśmy najpierw zainwestować w stosowne szkolenie lotnicze, którego koszt to nawet ośmiu tysięcy zł (dodatkowe informacje o szkoleniu lotniczym). Jak widać koszt takiego mikrosamolotu może być niewiele wyższy niż dobrej klasy nowy samochód. Osoby, dla których powyższe kwoty są za wysokie powinny pomyśleć o czymś tak samo fascynującym. Mianowicie skoki ze spadochronem. Skok z samolotu lecącego na dużej wysokości daje niebywały poziom doznań i może być idealnym pomysłem dla zwolenników mocnych wrażeń.

Skok ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Source: http://www.flickr.com
Koszty takiej rozrywki kształtują się na poziomie zauważalnie bardziej akceptowalnym nawet dla niezamożnych osób. Skoki w tandemie, to znaczy razem z instruktorem przypiętym do nas specjalną uprzężą kosztują już od kilkuset złotych. By mieć sposobność skakania samemu, potrzebne jest szkolenie spadochronowe (więcej informacji o szkoleniu spadochronowym). Tutaj cena osiąga już około 4-5 tys. złotych. Pozytywnie ukończone szkolenie spadochronowe otwiera nam drogę do uzyskania licencji skoczka. Jeżeli postawimy na skoki z wysokości, wtedy musimy rozważyć zakupienie własnego sprzętu. Za komplet potrzebnego ekwipunku należy zapłacić co najmniej 10 tys.

Wedle Ciebie prezentowany tekst jest nieprawdopodobnie wciągający? Jeśli tak, to kliknij też na pomocne wskazówki (https://zawodtyper.pl/bukmacher-typiko/), które zawierają równie atrakcyjne zagadnienia.

zł., z czego najbardziej kosztowna jest oczywiście sama czasza spadochronu.Miłośnicy silnych doznań nie muszą być skazani na ciągłe odkładanie swoich marzeń. Skok spadochronowy czy szkolenie lotnicze jest na wyciągnięcie ręki i niekoniecznie oznacza bardzo duże koszty i kłopoty dla domowego budżetu. Pomyślmy o tym, kiedy zamarzy nam się dreszczyk emocji i zastrzyk adrenaliny.

Tags: samoloty, skok ze spadochronem, ruch lotniczy, lotnictwo amatorskie, skoki spadochronowe