Bieszczady atrakcje

Posted on 20/07/2019 7:38am

Bieszczady to pasmo gór położone we wschodniej części Beskidów. Bieszczady to jeden z najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo regionów naszego kraju. Spośród wszystkich pasm górskich w Polsce to Bieszczady uchodzą za w najwyższym stopniu pierwotne oraz zagadkowe. Bieszczady są świetnym miejscem na wakacje o każdej porze roku. Czekają tam przepiękne połoniny, Solina, kolejka bieszczadzka a także dalsze atrakcje.


Bieszczadzki Park Narodowy jest najogromniejszym polskim górzystym parkiem narodowym. Fundamentalnym celem Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest osłona środowiska naturalnego i pejzaży, toteż tego , co stanowi o atrakcyjności krajoznawczej Bieszczadów. W Bieszczadzkim Parku Narodowym znajduje się sieć pieszych szlaków krajoznawczych o dł. więcej niż 130 kilometrów, zagospodarowane parkingi oraz hotele turystyczne.

wodospad - Bieszczady
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
Bieszczady, a w szczególności sfery włączone do Bieszczadzkiego Parku Narodowego stanowią ostoję rzadkich gatunków ssaków a również ptaków. To właśnie w tych górach mieszka największa w naszym kraju populacja niedźwiedzi brunatnych a również wilków. W bieszczadzkich lasach żyją też zagrożone wyginięciem rysie. Bieszczady to również swoista flora i widoki. Bieszczady możemy przemierzać o każdej porze roku. Zaletą zimowych włóczęg jest sposobność podziwiania odległych krajobrazów górzystych.

Nie byłoby Bieszczadów bez połonin jak również lasów bukowych. Większość połonin jest objęta osłoną przez BPN i możemy się po nich poruszać wyłącznie znakowanymi szlakami oraz po wykupieniu biletu wstępu do BPN. Jednym z najbardziej popularnych jak też najpiękniejszych marszrut w Bieszczadach jest wycieczka (zobacz również wietnam wycieczki) na Połoninę Wetlińską.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta tematyka, bez ociągania sprawdź także to użyteczne opracowanie (http://www.miliongadzetow.pl/), ponieważ znajdziesz tam niezwykle wartościowe informacje.

Jest to jedno z najpiękniejszych punktów w Bieszczadach. Jest
Bieszczady
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com
świetnym punktem widokowym, przede wszystkim jesienią oraz zimą.


Wówczas z Wetlińkiej widoczne są między innymi Tatry. W bliskim otoczeniu Połoniny Wetlińskiej mieści się nieco wyższa Połonina Caryńska. Cechuje ją surowość pejzaży. W jej matecznikach mieszkają niedźwiedzie, rysie, wilki a także stada jeleni. Połonina Caryńska znana jest z cudownych widoków na pasma Wielkiej Rawki. Latem na stokach obydwu popularnych bieszczadzkich połonin kwitnie najpiękniejsza z górskich traw, lilia złotogłów. Jesienią trawy rudzieją, a połoniny przybierają ładną rdzawą barwę.

Nie czekaj więc. Zasiądź wygodnie w fotelu i wbij w wyszukiwarkę hasło: Solina noclegi, żeby zobaczyć na własne oczy te wszystkie cuda - polecam stronę.

Tags: turystyka, nocleg